Thursday, August 03, 2006

مراسم بزرگداشت محمدی

مراسم بزرگداشت اکبر محمدی روز جمعه از ساعت ۹ صبح تا ۵ بعد از ظهر در منزل وی در آمل برگزار خواهد شد، خانواده ی محمدی از همه مردم وآزادیخواهان دعوت کرده اند تا در ان مراسم حضور پیدا کنند.
آدرس: آمل- خيابان امام رضا – كوچه رحيمي – شهرك مرواريد- كوچه شقايق- فرعي 4بلوك 37 منزل محمدي

4 Comments:

At 3:58 AM, August 04, 2006, Blogger komitegozareshgar said...

کمیته دانشجویی گزارشگران حقوق بشر

Student committee of

human right reporters

تاریخ 12/5/1385

شماره 90-2006احمد باطبی متهم ردیف اول کوی دانشگاه تهران که در روز 7 مرداد ماه در منزل خود در تهران بازداشت شده بود، امروز ششمین روز اعتصاب غذای خود را در بند 209 زندان اوین پشت سر میگذارد.

به گفته ی منابع آگاه در زندان اوین احمد باطبی ساعت 5/9 صبح روز سه شنبه به دلیل ضعف جسمانی ناشی از اعتصاب غذا به بهداری بند 209 منتقل شده است. بنا به این خبر، وی هم اکنون در فرعی 5 بند 209 زندان اوین نگهداری میشود.

در حالی که مامورین اطلاعات در هنگام بازداشت احمد باطبی اتهام او را " زندانی متواری " عنوان کرده بودند، انتقال او به بند 209 و نگهداری وی در سلول انفرادی، امری خلاف قانون است چرا که احمد باطبی دارای حکم 15 سال حبس بوده و میبایست بلافاصله پس از دستگیری به بند عمومی اوین منتقل می گشته است. مشخص نیست وزارت اطلاعات به چه دلیل احمد باطبی را پس از بازداشت، مجددا تحت بازجویی قرار داده است!

احمد باطبی پیش از این اعلام کرده بود، در صورت بازداشت ، دست به اعتصاب غذا خواهد زد. سمیه بینات همسر احمد باطبی نیز روز گذشته با حضور در محل ادوار تحکیم وحدت در مراسم گرامیداشت اکبر محمدی ، عنوان کرد که پیگیریهای او برای روشن شدن وضعیت همسرش بی نتیجه مانده است و مامورین اطلاعات او را تهدید کرده اند که در صورت مصاحبه و یا فعالیتی برای آزادی احمد باطبی وی را نیز بازداشت خواهند کرد. سمیه بینات گفت" احمد باطبی 5 روز است که در اعتصاب غذا به سر میبرد، نگذاریم احمد هم به سرنوشت اکبر دچار شود و روزی دیگر برای او گرد هم آییم"

کمیته دانشجویی گزارشگران حقوق بشر ضمن ابراز نگرانی نسبت به وضعیت نامعلوم احمد باطبی خواهان پاسخگویی مسئولان قضایی نسبت به شرایط وی میباشد و از تمامی مجامع حقوق بشر و نیروهای سیاسی خواستار است که با پیگیری وضعیت احمد باطبی و تحت فشار گذاردن دستگاه قضایی ایران، نگذارند که در هیاهوی درگذشت اکبر محمدی ، وزارت اطلاعات و دستگاه حاکمیت در ادامه سناریوی حذف فعالین سیاسی- دانشجویی ، این بار احمد باطبی را از بین ببرند.

کمیته دانشجویی گزارشگران حقوق بشر

Komite_gozareshgar@yahoo.com

Komite.gozareshgar@gmail.com

http://www.komitegozareshgar.blogfa.com

 
At 10:49 AM, August 04, 2006, Anonymous Anonymous said...

mikhanamat,
hamishe pooya bashi

 
At 1:18 AM, August 06, 2006, Blogger زيتون said...

شیوا جان خیلی دوست داشتم وبلاگت رو پیدا کنم و متاسفم وقتی پیدا کردم که داغی بر دل ماست...
اکبر محمدی دیگه نیست... البته هست.. یاد و نامش و کارش همیشه به یادمون هست...

تو که از نزدیک می‌شناختیش حتما خیلی بیشتر از ما سوختی...
خوشحالم که تو هستی.
روز زن در پارک دانشجو خیلی دوست داشتم بیام جلو باهات آشنا بشم که پلیسا ریختن و هر چی دنبالت گشتم پیدات نکردم . دوستات داشتن دنبالت می‌گشتن...

 
At 2:21 AM, August 06, 2006, Anonymous Anonymous said...

کمیته دانشجویی گزارشگران حقوق بشر

Student committee of

human right reporters

تاریخ۱۴/۵/۱۳۸

شماره۹۲-۲۰۰۶

روز جمعه سیزدهم مرداد ماه ۱۳۸۵ روستاي چنگه میان درحومه ي شهرستان آمل شاهد برگزاری مراسمی بود كه به مناسبت شهادت اكبر محمدي از محكومان رديف اول پرونده ي كوي دانشگاه و زنداني سياسي پس از سال هاي ۱۳۷۸ برگزار شد.

از نخستين ساعات بامداد دیروزعليرغم تأكيدهاي مقامات اطلاعاتي و امنيتي مبني بر عدم برگزاري اجتماعات وتظاهرات و تهديد بر جلوگيري از حضور نیروهای سیاسی- دانشجویی ، بسیاری از فعالان سیاسی- احزاب- دانشجویان و نيز از مردم آمل و تهران و شهرهاي اطراف به صورت انفرادي و جمع هاي چند نفره با مراجعه به منزل محمدي ها در شهرستان آمل و تسليت گويي به پدر و مادر داغدار اكبر محمدی و برادر زنداني اش منوچهرمحمدي كه به طور موقت از زندان مرخص شده است اظهار همدردي و تأسف نمودند و تعدادي از آنان به وسيله ي خانواده ي آقاي محمدي به روستاي چنگه میان هدايت شدند.

از ساعت 10 صبح مردم گروه گروه بر مزار شهيد اكبر محمدي حضور پيدا كرده و ضمن اداي احترام با گذاشتن تاج گل بر مزار او به شكوه مراسم افزودند. اوج اين مراسم زماني بود كه در حدود ساعت 11 تعدادي از اعضای احزاب و گروه هاي سياسي كه به طور انفرادي و بعضاً دسته جمعي خود را به شهر آمل رسانيده و بر سر مزار اکبر محمدی حضور يافته بودند، پيمان بستند كه خون به ناحق ريخته شده ي اكبر محمدي را پاس بدارند و از تمهيدات انحرافي كه ممكن است به وسيله ي حاكميت در جهت كتمان حقيقت به كار گرفته شود جلوگيري نمايند.

از جمله ي شركت كنندگان در اين مراسم محمد باقر باطبی، ( پدراحمد باطبي) و سميه بينات (همسر احمد باطبي) و خانواده ي زنداني سياسي اميرحشمت ساران،احمد زيد آبادي (روزنامه نگار)،عبدالله مؤمني (سخنگوي ادوار تحكيم وحدت) ، قدرت الله جعفري (قائم مقام دبير كل و عضو شوراي عالي رهبري حزب پان ايرانيست) ، مهندس رضا كرماني (عضو شوراي عالي رهبري حزب پان ايرانيست) و بسیاری دیگر از شخصیتها و فعالان سیاسی و مدنی بودند. در این مراسم منوچهر محمدی با پوشیدن پیراهن اکبر محمدی یاد او را گرامیداشت، پدر اکبر محمدی نیز در حالی که به شدت میگریست از حاضران خواست تا راه اکبر را ادامه دهند.

گل جهان اشرف پور مادر اکبر محمدی با گذاردن شیرینی و گل بر مزار اکبر محمدی یاد او را گرامیداشت.

مراسم بزرگداشت شهيد اكبرمحمدي پس از پذيرايي از شركت كنندگان به وسيله ي خانواده ي او با خواندن سرود اي ايران بر سر مزار او پايان پذيرفت.

لازم به ذكر است كه قرار بود پس از صرف ناهار مراسم بزرگداشت تا ساعت 4 بعداز ظهر ادامه پيدا كند و تعدادي از دوستان اكبر با بيان خاطراتي از مبارزات و مقاومت هاي او سخنراني نمايند كه اين بخش از برنامه به دليل تهديد هاي عوامل امنيتي لغو گرديد.

عوامل امنیتی همچنین خانواده ی محمدی را تهدید کرده اند که در صورت انجام مصاحبه، منوچهر محمدی را به زندان باز میگردانند.

گفتنی است علی رغم تلاشهای حاکمیت برای جلوگیری از مراسم گرامیداشت اکبر محمدی، این مراسم دیروز بسیار با شکوه برگزار شد، این در حالی بود که وزارت اطلاعات با بازداشت حدود ۴۰ نفر از فعالین دانشجویی- سیاسی که قصد شرکت در مراسم را داشتند، سعی داشت مراسم را با آرامش به پایان برساند.

کمیته دانشجویی گزارشگران حقوق بشر

Komite_gozareshgar@yahoo.com

Komite.gozareshgar@gmail.com

http://www.komitegozareshgar.blogfa.com

 

Post a Comment

<< Home