Thursday, August 03, 2006

مراسم بزرگداشت محمدی

مراسم بزرگداشت اکبر محمدی روز جمعه از ساعت ۹ صبح تا ۵ بعد از ظهر در منزل وی در آمل برگزار خواهد شد، خانواده ی محمدی از همه مردم وآزادیخواهان دعوت کرده اند تا در ان مراسم حضور پیدا کنند.
آدرس: آمل- خيابان امام رضا – كوچه رحيمي – شهرك مرواريد- كوچه شقايق- فرعي 4بلوك 37 منزل محمدي

3 Comments:

At 3:58 AM, August 04, 2006, Blogger komitegozareshgar said...

کمیته دانشجویی گزارشگران حقوق بشر

Student committee of

human right reporters

تاریخ 12/5/1385

شماره 90-2006احمد باطبی متهم ردیف اول کوی دانشگاه تهران که در روز 7 مرداد ماه در منزل خود در تهران بازداشت شده بود، امروز ششمین روز اعتصاب غذای خود را در بند 209 زندان اوین پشت سر میگذارد.

به گفته ی منابع آگاه در زندان اوین احمد باطبی ساعت 5/9 صبح روز سه شنبه به دلیل ضعف جسمانی ناشی از اعتصاب غذا به بهداری بند 209 منتقل شده است. بنا به این خبر، وی هم اکنون در فرعی 5 بند 209 زندان اوین نگهداری میشود.

در حالی که مامورین اطلاعات در هنگام بازداشت احمد باطبی اتهام او را " زندانی متواری " عنوان کرده بودند، انتقال او به بند 209 و نگهداری وی در سلول انفرادی، امری خلاف قانون است چرا که احمد باطبی دارای حکم 15 سال حبس بوده و میبایست بلافاصله پس از دستگیری به بند عمومی اوین منتقل می گشته است. مشخص نیست وزارت اطلاعات به چه دلیل احمد باطبی را پس از بازداشت، مجددا تحت بازجویی قرار داده است!

احمد باطبی پیش از این اعلام کرده بود، در صورت بازداشت ، دست به اعتصاب غذا خواهد زد. سمیه بینات همسر احمد باطبی نیز روز گذشته با حضور در محل ادوار تحکیم وحدت در مراسم گرامیداشت اکبر محمدی ، عنوان کرد که پیگیریهای او برای روشن شدن وضعیت همسرش بی نتیجه مانده است و مامورین اطلاعات او را تهدید کرده اند که در صورت مصاحبه و یا فعالیتی برای آزادی احمد باطبی وی را نیز بازداشت خواهند کرد. سمیه بینات گفت" احمد باطبی 5 روز است که در اعتصاب غذا به سر میبرد، نگذاریم احمد هم به سرنوشت اکبر دچار شود و روزی دیگر برای او گرد هم آییم"

کمیته دانشجویی گزارشگران حقوق بشر ضمن ابراز نگرانی نسبت به وضعیت نامعلوم احمد باطبی خواهان پاسخگویی مسئولان قضایی نسبت به شرایط وی میباشد و از تمامی مجامع حقوق بشر و نیروهای سیاسی خواستار است که با پیگیری وضعیت احمد باطبی و تحت فشار گذاردن دستگاه قضایی ایران، نگذارند که در هیاهوی درگذشت اکبر محمدی ، وزارت اطلاعات و دستگاه حاکمیت در ادامه سناریوی حذف فعالین سیاسی- دانشجویی ، این بار احمد باطبی را از بین ببرند.

کمیته دانشجویی گزارشگران حقوق بشر

Komite_gozareshgar@yahoo.com

Komite.gozareshgar@gmail.com

http://www.komitegozareshgar.blogfa.com

 
At 10:49 AM, August 04, 2006, Anonymous Anonymous said...

mikhanamat,
hamishe pooya bashi

 
At 1:18 AM, August 06, 2006, Blogger زيتون said...

شیوا جان خیلی دوست داشتم وبلاگت رو پیدا کنم و متاسفم وقتی پیدا کردم که داغی بر دل ماست...
اکبر محمدی دیگه نیست... البته هست.. یاد و نامش و کارش همیشه به یادمون هست...

تو که از نزدیک می‌شناختیش حتما خیلی بیشتر از ما سوختی...
خوشحالم که تو هستی.
روز زن در پارک دانشجو خیلی دوست داشتم بیام جلو باهات آشنا بشم که پلیسا ریختن و هر چی دنبالت گشتم پیدات نکردم . دوستات داشتن دنبالت می‌گشتن...

 

Post a Comment

<< Home